Перейти до змісту

Вхід до приватної частини

Вхід до приватної частини електронного кабiнету ініціюється користувачем кнопкою Вхід у правому кутку верхньої горизонтальної навігаційної панелі.

Вікно входу до приватної частини **електронного
кабінету**

Для входу до приватної частини електронного кабiнету користувач може обрати тип ключа електронного цифрового підпису - файловий або апаратний (файловий ключ є опцією за замовчуванням, специфіка роботи з апаратними ключами описана нижче), з випадаючого списку в полі Оберіть АЦСК обрати АЦСК (Акредитований центр сертифікації ключів), що сертифікував цей ключ, відкрити файл ключа кнопкою &Обрати, ввести пароль ключа у полі Пароль захисту ключа, та натиснути кнопку Зчитати

Кнопка Увійти активується після зчитування даних сертифікату ключа.

Результат успішного зчитування ключа наведено на малюнку нижче:

Вікно входу до приватної частини **електронного кабінету**, ключ
успішно зчитано

Якщо використано ключ посадової особи, перемикач Посадова особа Фізична особа дозволяє користувачу електронного кабiнету увійти як посадова особа підприємства, установи, чи організації в положенні перемикача Посадова особа та як громадянин в положенні перемикача Фізична особа

Повідомлення змісту Виникла помилка при відкритті особистого ключа (невірний пароль чи ключ пошкоджений) HTTP. як правило свідчать про помилку користувача при введенні паролю ключа. Повторіть введення паролю ключа і повторно настисніть кнопку Зчитати

Повідомлення змісту Виникла помилка при передачі запиту на сервер ЦСК за протоколом HTTP як правило свідчать про те, що не працює сервер відповідного АЦСК (Акредитований центр сертифікації ключів), тому треба повторити спробу пізніше або використати ключ, виданий іншим АЦСК (Акредитований центр сертифікації ключів)

Якщо ключ успішно зчитано, активується кнопка Увійти, після натиснення якої відбудеться вхід до приватної частини електронного кабiнету. Однак, не кожен ключ авторизує користувача. На малюнку нижче приклад успішного зчитування ключа, який не дозволяє здійснити вхід до приватної частини:

Вікно входу до приватної частини **електронного кабінету**, ключ
успішно зчитано, помилка авторизації

Авторизація та доступ даних до підприємств, установ, організацій в приватній частині електронного кабінету дозволена наступним категоріям користувачів:

  • Посадові особи, які за даними ЄДР (Єдиний державний реєстр > юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських > формувань) є керівниками підприємств, установ, організацій
  • Засновники та посадові особи, які за даними ЄДР (Єдиний державний > реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських > формувань) мають право підпису від імені підприємств, установ, > організацій
  • Головні бухгалтери (бухгалтери), які за даними ДПС (Державна > податкова служба України) мають право підпису від імені > підприємств, установ, організацій
  • Посадові особи підприємств, установ, організацій, яким надано > право підпису окремих категорій документів (податкових > накладних)

Громадяни, в тому числі фізичні особи-підприємці, що мають ключі ЕЦП (електронний цифровий підпис), після авторизації отримують доступ приватної частини електронного кабінету в частині податкової інформації відповідної особи.

Підприємства, установи та організації, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності як правило крім сертифікації ключів електронного цифрового підпису посадових осіб сертифікують також ключ печатки. Вхід до приватної частини електронного кабiнету можливий виключно за допомогою ключа електронного цифрового підпису посадової особи і заборонений за допомогою ключа печатки.

Невдала спроба здійснити вхід до приватної частини з повідомленням змісту Користувач не має права підпису як правило свідчать про те, що використано ключ посадової особи, яка згідно даних державного реєстратора не має права підпису на відповідному підприємстві, установі чи організації. Якщо дані про фізичну особу-підписанта надані державному реєстратору, однак вхід до приватної частини електронного кабiнету заборонено, зверніться до служби підтримки.

Не всі особисті ключі зберігаються у вигляді файлу з іменем Key-6.dat. Наприклад ключі, сертифіковані АЦСК Приватбанку, зберігаються у файлі з іменем pb_*.jks.

До уваги власників ключів, сертифікованих АЦСК Приватбанку! У файлі з іменем pb_.jks може зберігатись більше одного ключа (як правило два - ключ особи і ключ печатки). Для таких ключів при вході до приватної частитиелектронного кабiнету* система запропонує додаткову опцію Оберіть ключ з jks :, приклад на малюнку нижче:

Вікно входу до приватної частини **електронного кабінету** для
власників ключів Приватбанку

Ключ печатки не може бути використаний для підпису документів. Якщо Ви отримали повідомлення змісту помилка підпису, ДРФО підписувача не відповідає ДРФО платника - скоріш за все був використаний ключ печатки. В цьому випадку скористайтесь другим ключем, який можна обрати в полі Оберіть ключ з jks :